Höyry- ja lauhdetukit

AWH höyry- ja lauhdetukki - Steam and condensate manifold Hoyry_ja_lauhdetukit

Väliaineet

Höyry ja lauhde

Laitevalmistajat

ARI-Armaturen
AWH Armaturenwerk

Tekniset tiedot

Kokoluokat: Ensiöyhde DN 40, Toisioyhde DN 15
Paineluokat: PN 40, 63
Materiaalit: GS-C 25N, AISI 316
Liitospäät: Laipoin, hitsausmuhvein, hitsauspäin
Muut nimitykset: Steam and condensate manifolds

Mikä on höyry- ja lauhdetukki?

ARI Armaturenin AWH-höyry- ja lauhdetukit ovat verraten pienile virtausmäärille tarkoitettuja konpakteja yhdistelmiä, joissa tukin runkoon on integroitu sulkuventtiilit. Ne voivat olla poksi- tai paljetiivisteisiä. Venttiilit ovat täysin huollettavissa, sillä venttiilin kara ja sisällä oleva istukka ovat vaihtokelpoisia, mikäli venttiilit alkaisivat roskaantumisen vuoksi vuotaa.

Höyry- ja lauhdetukit soveltuvat esimerkiksi höyryn saattolämmityksessä käytettävän höyryn jakamiseen ja syntyvien lauhteiden keräämiseen.

Höyry- ja lauhdetukin valinta

Höyry- ja lauhdetukkeja on saatavissa sekä pysty- että vaaka-asennukseen. Pystytukissa toisioyhteet ovat sen molemmin puolin ja vaakatukissa ne ovat vain toisella puolella. Tukkien pituudet ja venttiiliväli ovat räätälöitävissä tapauskohtaisesti.

Lisävarusteena on saatavissa eristetakki, jolloin ulkoasennus on mahdollinen ilman erillistä suojakoteloa.

Höyry- ja lauhdetukit suurille lauhdemäärille suunnitellaan ja valmistetaan tapauskohtaisesti.

Lataa esitteitä

download

ARI-Armaturen CODI-S-B Condensate Manifold

Lataa PDF

Yhteyshenkilöt

Jouni Liimatainen

Markkinointipäällikkö